Industrial hall for car components©

rcc industries

High Performance tööstuspõrandad

Kõik põrandad, mis ei asu eluruumides või ei mida kasutata teedena, loetakse tööstuspõrandate hulka. Kandevõime tagamise kõrval peab tööstuspõrand olema pikaajaliselt vastupidav võimalikult paljudele esinevatele mõjudele ja vajama sealjuures ainult minimaalset puhastust ja hooldust.

©

Mitmekülgse kasutamisega põrandad

Mõiste tööstuspõrand on üldmõiste mitmekülgse kasutamisega põrandatele, nt:

  • Põrandad tööstushallides, tööruumides ja laboratooriumites
  • Transporditeede põrandad
  • Laopindade põrandad

Kõik põrandad, mis ei asu eluruumides või mida ei kasutata teedena, kuuluvad tööstuspõrandate hulka. Kandevõime tagamise kõrval peab tööstuspõrand olema pikka aega vastupidav võimalikult paljude esinevate mõjude suhtes ja vajama sealjuures ainult minimaalset puhastust ja hooldust.

Tööstuspõrandal on üldjuhul mitmekihiline ülesehitus. Põhimõtteliselt eksisteerivad ka üksikutele kihtidele standardid või direktiivid, aga kokkuvõttev või ülevaatlik standard tööstuspõrandatele koos selle erinevate konstruktiivsete pealisehitistega puudub.

Tööstuspõrandate koormamine toimub pinna- või punktikujuliselt mõjuvate koormustega ladustatavatelt kaupadelt, riiulitelt, konteineritelt ning kahveltõstukite ja teiste sõidukite ratastelt. Koormusviis, mis esineb eriti tööstuspõrandatel, on põrandapinna mehaaniline koormamine. Vastavalt põhilistele mõjuviisidele eristatakse:

  • Veerekulumine (suhteliselt kõvade rehvidega sõidukid)
  • Libisemiskulumine (nt jalakäijad, pehmete rehvidega sõidukid, kaupade libistamine)
  • Löökkulumine (nt kaupade mahapanemine, vuugiservadest ja põranda ebatasasustest kõvade rehvidega sõidukitega ülesõitmine)

Praktikas esinev koormus on enamasti nende kolme liigi kombinatsioon. Tööstuspõrandate vastupidavus keemiliste koormuste suhtes omandab tulenevalt pinnase- ja veekaitse eeskirjadest üha suuremat tähtsust. Veemajandusseaduse (WHG), § 62 / 63 järgi tuleb vett ohustavate kaupade ladustamise, villimise ja ümberlaadimise seadmed (LAU-seadmed) ning vett ohustavaid aineid kasutavad seadmed hankida ja paigaldada, üles seada, säilitada ja neid tuleb käitada nii, et ei tule karta veekogude saastamist või muul viisil kahjustamist.

©

Kasutusalad

©

Mehaaniliselt koormatav ja kulumiskindel

Nõuded põrandapinnakattesüsteemidele autotööstuses, masinaehituses ja nende allhankijate juures on mitmekülgsed. Sealjuures on mehaaniline koormatavus nendes piirkondades tihti esimesel kohal.

Siin kasutatavad rasked masinad ja seadmed avaldavad aluspinnale punkt- ja pinnakoormusi. Sellele lisanduvad liikuvad tootmiskomponendid, mille kaal mõjub põrandale ebaühtlaselt.

Ebasobivad põrandapinnakatted võivad surve alla saada tugevasti kahjustada ja kaotada oma funktsionaalsuse. Remmers pakub autotööstusele ja masinaehitusele kõrge kvaliteediga põrandapinnakattesüsteeme, mis on välja töötatud spetsiaalselt vastavalt individuaalsetele nõuetele. Head tasandumisomadused tagavad ühtlaselt sileda pinna. Lisaks sellele on need eriti libisemiskindlad ja kulumiskindlad ning tagavad sellega kõrge tööohutuse samaaegselt kõrge pikaealisuse juures.

©

Elektrit juhtiv ja ESD-vastavusega

Elektroonikatööstuses on õigetel ESD-vastavusega põrandapinnakatetel (ESD = Electrostatic Discharge = elektrostaatiline mahalaadimine) tähtis roll. Elektrostaatilised laengud kujutavad endast elektroonikatööstuses tähtsat probleemi ja need võivad ilmneda erinevatel viisidel. Üldjuhul võtavad inimesed põranda kaudu vastu elektrilisi laenguid. Kui selliselt laetuna puudutatakse nt metallist eset, hüppavad ülekaalus olevad negatiivsed laengud äkiliselt sellele üle.

See lühike voolulöök on piisav, et püsivalt kahjustada elektroonilisi komponente ja elemente. Remmersi kõrge kvaliteediga ESD-vastavusega põrandapinnakatetel takistatakse inimese ja masinate elektrostaatilist laadumist. Tervise seisukohalt ohutu ja ökonoomne töötamine on selle omadusega garanteeritud.

©

Ohutu ja hügieeniliselt laitmatu

Üks kõige nõudlikumatest tööstusvaldkondadest põrandatele on toiduaineid töötlev tööstus. Sest raskete masinate mehaaniliste koormuste ja agressiivsete meediumite keemiliste koormuste kõrval kehtivad siin äärmiselt ranged hügieenieeskirjad.

Siin toodetakse, ladustatakse ja pakendatakse igapäevaselt tundlikke kaupu. Seetõttu tuleb põrandapinnakatted paigaldada poorivabalt, ilma õmbluste ja vuukideta. Lihtne puhastamine on sealjuures vältimatu.

Remmersi toiduainetööstuse põrandapinnakattesüsteemid on füsioloogiliselt ohutud, libisemiskindlad, temperatuurikindlad, vuugivabad ja kerged hooldada. Täiendavalt on nad vastavalt Ehitustoodete tervishoiualase hindamise komisjoni (AgBB) direktiividele vähese emissiooniga. Kombineeritult ekstsellentse vastupidavusega kõige erinevamate agressiivsete toiduainete koostisosade vastu täidavad Remmersi põrandapinnakatted ideaalsel viisil kõik toiduainetööstuses põrandakattele esitatavad nõuded.

Vedelikutihedus ja vastupidavus kemikaalidele

Keemia- ja farmaatsiatööstuses kasutatakse tootmistehniliselt tingitult palju agressiivseid kemikaale.

Kas tegemist on mineraalõlide, määrete või sööbivate hapetega ja leelistega – põrandapinnakatted tootmishallides ja laborites on püsiva koormuse all. Remmers pakub selleks omi väljatöötatud põrandasüsteemide lahendusi, mis ei ole mitte ainult ekstreemselt kõrge vastupidavusega kemikaalide suhtes, vaid on samal ajal ka vedelikutihedad, pragusid katvad, sõidetavad ja väga vastupanuvõimelised mehaaniliste koormuste suhtes. Isegi märgade tingimuste korral saab valida libisemiskindla süsteemi, nii et püsivalt saab garanteerida maksimaalse ohutuse.

Väga madala leektäpiga ohtlike ainete ladustamisel on ülimalt tähtis kasutada kõrge kvaliteediga ja elektrit juhtivaid põrandapinnakattesüsteeme.

Määrake aluspind. Analüüsige seisundit. Koormuste defineerimine

Tehniline analüüs

Sobiva põrandapinnakattesüsteemi valikul tuleb arvestada terve rida tegureid. Esimene samm on aluspinna analüüs. Nii nõuab näiteks puhas betoonpõrand pinnakattelt teisi omadusi kui valuasfaldist aluspõrand. Teises sammus tuleb uurida põranda seisundit, st nakketõmbetugevuse või niiskusesisalduse mõõtmise teel. Kolmandas sammus tuleb täpselt defineerida koormused, milliseid avaldatakse pärast pinnakatte paigaldamist.

©

Aluspinna kontrollimise meetodid

Tööstuspõranda kõige tähtsam komponent on aluspind ja selle omadused. Nii erinevad aluspinnad paljude omaduste poolest, nagu nt surve- ja nakkevõime, niiskusesisaldus või pinnastruktuur. Hoolikas analüüs ja uurimine on sellega põhieeldus põrandapinnakatte süsteemi optimaalse ehituse valikuks ja selle paigaldamiseks.

  • Survetugevus
  • Nakketõmbetugevus
  • Kahjustatud kohtade uuring
  • Niiskuse mõõtmine
  • Pragude uurimine

Pinnakattesüsteemid – igale põrandale perfektne lahendus

Pärast olemasoleva aluspinna omaduste põhjalikku analüüsi saab valida ja teostada sobiva pinnakattesüsteemi. Sealjuures ulatuvad pinnakatteviisid alates lihtsast lakkimisest kuni puistekatete ja elektrit juhtivate süsteemideni. Spetsiaalsete detailide korral, nagu näiteks sokliühendused, seatakse süsteemi ehitusele erilised nõuded.

©

Lakkidel on kerge kuni keskmise koormusega põrandatel kaitsetoime ja need kujutavad endast soodsate kuludega võimalust kuni 0,5 mm kihipaksuse juures.

Omadused:

  • Kaitseb kindlalt (nt raskete hapete eest)
  • Järgib aluspinna struktuure
  • Soodne

Kasutamine:

  • Kerge kuni keskmise koormusega põrandad
  • Tootmis- ja laopiirkonnad

©

Isevalguvad pinnakatted võivad tasandada aluspinna väiksemad ebatasasused. Materjal jaotatakse ühtlaselt laiali ja see voolab edasi, millega tekib sile pind. Kiht kantakse peale paksusega kuni 3,0 mm. Olenevalt süsteemist võivad vastavalt tehnilisel andmelehel olevatele andmetele osutuda vajalikuks sisselõiked.

Omadused:

  • Isetasanduv
  • Pigmenteeritud
  • Keskmine mehaaniline ja keemiline koormatavus
  • Tasandab väiksemad ebatasasused

Kasutamine:

  • Ilma libisemist soodustavate vahenditeta piirkonnad, kus nõutakse libisemiskindlust
  • Dünaamiliste koormustega piirkonnad

©

Puistekate koosneb isevalguvast aluskihist, millesse puistatakse puistematerjal (nt kvartsliiv või kõvad terad) täielikult sisse. Pärast kõvenemist eemaldatakse mittesoetud materjali ülejääk ja kantakse peale kattelakk. Kihipaksused võivad varieeruda vahemikus 1,5 ja 9,0 mm. Olenevalt süsteemist võivad vastavalt tehnilisel andmelehel olevatele andmetele osutuda vajalikuks sisselõiked.

Omadused:

  • Kõrge mehaaniline, termiline koormatavus olenevalt süsteemist
  • Libisemiskindel, ohutu pind
  • individuaalselt muudetav

Kasutamine:

  • Püsimärjad piirkonnad
  • Metallide töötlemine
  • Toiduainetööstus

©

Mörtkattel on minimaalne sideainete sisaldus ja peenelt sobitatud sõelutud täiteaine koostis. Mördisegu on raakliga paigaldatav ja tuleb seejärel kelluga siluda. Kihipaksus on vähemalt 4,0 mm. Olenevalt süsteemist võivad vastavalt tehnilisel andmelehel olevatele andmetele osutuda vajalikuks sisselõiked.

Omadused:

  • Mehaaniliselt väga kõrgelt koormatav
  • Tasandab suuremad ebatasasused
  • Libisemisvastane
  • Paigaldatav ka kallakule

Kasutamine:

  • Piirkonnad, kus on nõutud libisemiskindlus
  • Piirkonnad, kus ei ole tõrjumistegur nõutav