Vaatamata betooni kõrgele kvaliteedile ja vastupidavusele võivad siiski tekkida kahjustused, mis teevad vajalikuks renoveerimise ja täiendava kaitse.
Survekindlate ehitusdetailide valmistamine veekindlast mördist ja kivitükkidest, mis kõvenevad koos ühes raketises, saavutas juba 1. sajandil pKr oma läbimurde ja muutus hilisemas rooma-keiserlikus arhitektuuris määravaks. Rooma betoonist, mida täna – võttes eeskuju Vitruvist – tähistatakse ka kui „Opus Caementitium“, rajati tol ajal kogu Euroopas fantastilisi ja monumentaalseid ehitisi, mida imetletakse peaaegu 2000 aasta pärast alati ka veel tänapäeval: Templid, teatrid, tsisternid, akveduktid, heitveeseadmed, termid, teed, sadamarajatised, sillad, tunnelid ja elumajad.
Keskajal vajus see betoonehitustehnika unustuste hõlma ja avastati uuesti alles 1700. aasta paiku. Sellest ajast peale muutus betoon pidurdamatult meie aja ehitusmaterjaliks.
Betoon on meie aja üks kõige sagedamini kasutatav ehitusmaterjal. Alati rangemaks muutuvate nõuete tõttu sai sajandeid tuntud kolme-aine-süsteemist üks süsteem, mis täidab betoonilisandite ja -lisaainete kasutamisega kaasaegse ehitamise nõuded.
Betooni saab kasutada kõige erinevamatel kasutusaladel. Alates kõige kõrgematest nõuetest nähtavate betoonfassaadide kujundamisele ja teostamisele kuni mitmekordse igapäevase raketisplaatide paigaldamiseni paneelehituses.

Lisatooted
Selles kategoorias leiduvad sortimenditäiendused, mis on kasutusala suhtes universaalsed või mida saab kasutada koos betooniga.
Betoonist
Leiti 49 toodetVaade: