Hilisem välishüdroisoleerimine
- Hüdroisolatsioon veemõjuklassidele W1-E / W2-E
- Väljast suruv vesi Remmersi süsteemis ilma tugevduskihita
- Paigaldussügavused > 3 meetrit maapõues
Saneerimiskrohvide põhiülesanne WTA järgi on soolade ladestamine ning kuiva ja soolavaba pinna tagamine. Remmersi saneerimiskrohvisüsteemid täidavad optimaalsel viisil WTA andmelehel 2-9-05/D „Saneerimiskrohvisüsteemid“ nõutud kriteeriumid.
Saneerimiskrohvisüsteemide ülesanne on tagada pikaks ajavahemikuks kuiv ja pundumata krohvipind ja müüritist pikaajaliselt kaitsta, selleks ladustatakse soolad krohvis ja eemaldatakse nii müüritisest. Selle saavutamiseks toimivad saneerimiskrohvisüsteemid kahel viisil:
Et mitte ainult nendele nõuetele vastata, vaid saavutada ka maksimaalne tase, on vaja vastava krohvi pooriruumi spetsiaalselt kujundada. FH Münsteri ehitusmaterjalitehnika labori ja firma Remmers vahelise kooperatsiooni raames on seda pooriruumi teaduslike seisukohtade järgi täpsemalt uuritud. Saadud teadmisi kasutatakse kuni tänase päevani pidevalt firma Remmers krohvimördi tehnoloogias.
Sideaines esinevate kapillaarpooride kõrval võivad saneerimiskrohvid või põhjakrohvid omada väga erinevaid pooritüüpe. Ühest küljest mittekapillaaraktiivsed poorid, mis tekitatakse õhupooride tekitajatega, nn „tensiidpoorid“. Teisest küljest kapillaaraktiivsed poorid, mis tekitatakse spetsiaalsete kergete lisandite lisamise teel.
Kuna soolasid saab ladestada eranditult ainult kapillaaraktiivsetesse pooridesse, on kapillaaraktiivsed poorid alus- ja poorikruntkrohvide funktsionaalsuse ja vastupidavuse suhtes määravad. Saneerimiskrohvidele, mis ei pea olema ei difusioonivõimelised ega vetthülgavad, tuleb eelistada „tensiidpoore“. Remmersi saneerimiskrohvisüsteeme iseloomustab eriti pikaajaline vastupidavus. Selle põhuseks ei ole mitte viimases järjekorras kirjeldatud teadmiste realiseerimine. Sel viisil saab formuleerida individuaalseid teenuse- ja kasutusprofiile erinevates krohvisüsteemides.
Vastavalt WTA andmelehele 2-9-04/D Saneerimiskrohvisüsteemid, kehtib: Kui müüritis on pooridega küllastunud, tuleb enne saneerimiskrohvisüsteemi pealekandmist tingimata teostada sobivad hüdroisolatsiooni-/kuivatustööd. Praktikas kehtib seetõttu reegel, et ehitusdetailide läbiniiskumisel >40% tuleb enne sisemist saneerimistööd teostada nõuetekohane ehitise hüdroisoleerimine.
- Hüdroisolatsioon veemõjuklassidele W1-E / W2-E
- Väljast suruv vesi Remmersi süsteemis ilma tugevduskihita
- Paigaldussügavused > 3 meetrit maapõues
- Soolaga koormatud aluspindadel
- Väljastpoolt suruva vee vastu
- Suurepärane aluspinnaga ja materjaliga nakkumine
- Kõrge vastupidavus sulfaatidele
- Injekteerimine kapillaarselt ülestõusva niiskuse vastu survevabalt kuni 95% niiskuse penetratsioonimäärani
- Alternatiivina madalsurvemeetodil
- WTA poolt sertifitseeritud vastavalt andmelehele 4-10/15
Vaade:
Artiklinr 301408
Multifunktsionaalne hüdroisolatsioonimaterjal ehitistele. Ühendab paindlike, pragusid täitvate, mineraalsete tihendusvõõpade MDS ja bituumenpakskatete PMBC omadused
Artiklinr 040120
Soola salvestav poorne aluskrohv Remmersi Sanierputz-krohvile kasutamiseks niisketel ja soolakoormusega seinapindadel vastavalt WTA
Artiklinr 040220
WTA-saneerimiskrohv niisketele ja soolakoormusega müüripindadele
Artiklinr 041620
WTA-nõuetele vastav, eriti sulfaadikindel spetsiaalkrohv niiskuse- ja soolakoormusega müüripindadele